ZWIEDZANIE MUZEUM
Najstarsze na ziemiach polskich, założone w 1906 r. Muzeum zajmuje 22 ha obszaru zabudowanego obiektami regionalnej architektury położonego nad brzegiem jeziora Gołuń. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, wiatraki, kościoły, karczmy, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich świadczących o bogactwie i różnorodności wiejskiego budownictwa z okresu od XVII do XX wieku.
Godziny otwarcia Bilety Regulamin
Od maja do września Muzeum mogą Państwo zwiedzać samodzielnie ponieważ w każdej zagrodzie rezyduje opiekun wystawy, który udzieli informacji na temat zwiedzanego obiektu.
Zachęcamy również do korzystania z AUDIOPRZEWODNIKA.

IMPREZY
Muzeum zajmuje się popularyzacją i upowszechnianiem wiedzy o kulturze ludowej Kaszub, Kociewia i Borów Tucholskich poprzez organizowanie licznych widowisk obrzędowych, imprez plenerowych i kiermaszy.

 

LEKCJE I WARSZTATY MUZEALNE
Rozbudowana oferta zajęć edukacyjnych obejmuje zajęcia warsztatowe prowadzone przez instruktora: garncarstwo, tkactwo, wyrób kwiatów z papieru, malarstwo na szkle, haftowanie, wyrób ludowych i stylowych ozdób choinkowych,
oraz lekcje muzealne: lekcja języka kaszubskiego, zajęcia w zabytkowej szkole i muzyczne narzędzia i instrumenty obrzędowe.

POKAZY
W trakcie zwiedzania Muzeum zapraszamy do bezpłatnego i interaktywnego udziału w pokazach pracy kowala i robotnika leśnego, ucierania tabaki, prania i maglowania, mielenia zboża, które odbywają się w chałupach lub ich obejściach.

IMPREZA NA ZAMÓWIENIE
Muzeum organizuje na indywidualne zamówienie atrakcyjne programy edukacyjno - rekreacyjne.

Państwa propozycje prosimy kierować na:
promocja@muzeum-wdzydze.gda.pl

CEREMONIA ŚLUBNA
Muzeum udostępnia XVII-wieczny kościół ze Swornegaci do celów kultu religijnego, na msze okazjonalne i uroczystości ślubne.
Pary zainteresowane organizacją ceremonii ślubnej w muzealnym kościele powinny w pierwszej kolejności ustalić termin z Proboszczem Parafii p. w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wąglikowicach
ul. Rajska 1
83-406 Wąglikowice
Tel. 58
686-12-78

KONCERT FOLKLORYSTYCZNY
Na terenie Muzeum nierzadko odbywają się występy regionalnych zespołów folklorystycznych, a w klimacie stylowych wnętrz rozbrzmiewa muzyka dawnych wieków wykonywana na zabytkowych instrumentach.

 

KONCERT ORGANOWY
Muzeum organizuje koncerty na barokowych organach gabinetowych wykonanych w 1765 r. przez gdańskiego organistę Gottfrieda Weinerta i stanowiących oryginalne wyposażenie przeniesionego do Muzeum kościoła ze Swornegaci.

KUCHNIA REGIONALNA
Karczma ZAGOŚĆ oferuje potrawy kuchni pomorskiej,
a także organizuje uroczyste spotkania, obiady i przyjęcia.

Kontakt: 604 623 726
grazynadziekan@interia.pl

SESJA FOTOGRAFICZNA
Muzeum udostępnia teren i zabytkowe obiekty na potrzeby tematycznych sesji fotograficznych - śluby, reklamy, inscenizacje, rekonstrukcje historyczne itp.

Warunki realizacji sesji są ustalane indywidualnie.

PLENER FILMOWY
Teren Muzeum to gotowa scenografia kostiumowego lub historycznego filmu fabularnego, choć równie dobrze sprawdza się w filmach dokumentalnych, programach i reklamach telewizyjnych oraz teledyskach.

SPRZEDAŻ PAMIĄTEK I WYDAWNICTW
Muzealny sklepik oferuje bogaty wybór wyrobów sztuki ludowej, rękodzieła artystycznego oraz regionalnych wydawnictw.

NAJWYŻEJ OCENIANE MIEJSCA NOCLEGOWE
W POBLIŻU MUZEUM

Źródło: www.trivago.pl